Rozhovory s viac či menej známymi osobnosťami

Rozhovory s viac či menej známymi osobnosťami na rôzne aktuálne témi, ktoré by nás mali donútiť sa trošku zamyslieť. Je treba mať vlastný názor, ale rozhodne nie je na škodu veci, ak spoznáme aj iné nazory, ak si svoje názory navzájom porovnávame a korigujeme.

Alexander Duleba

politológ, univerzitný pedagóg a analytik rusínskej národnosti.

Keby boli Rusi na začiatku obsadili Kyjev, mohli byť úspešní. Hlboko podcenili Ukrajincov.

Alexej Fulmek

Polovičný Rus, ktorý sa už pdľa vlastného vyjadrenia do Ruska už asi viac nepozrie.

Ľudia sú zmasakrovaní propagandou a ja sa neviem rozprávať s ľuďmi, ktorí nepočúvajú racionálne argumenty, cítim sa potom bezmocný asi ako každý.

Iveta Radičová

Obed s expremiérmi by mi nechutil...
Klesáme od roku 2012 a to je problém. O to viac ma to trápi. Kedysi sme dosahovali 77 percent životnej úrovne priemeru EÚ, dnes je to skoro o desať percentuálnych bodov menej.

(slovenski premieri od roku 2012 do 2022: Robert Fico 2012, Peter Pellegrini 2018, Igor Matovič 2020, Vláda Eduard Heger 2021)

Marián Leško

Každému, kto bude chcieť podporiť Hegerovu vládu, môže meškať vlak, električka, padne lietadlo, povie, že má covid, bolelo ho brucho, musel zachraňovať manželku. Bude mať jednoducho tisíc dôvodov, veď Slovensko je krajina idiotských výhovoriek

Marián Leško

My v tejto situácii potrebujeme efektívnu, racionálnu, výkonnú vládu, ktorá robí potrebné, hoci aj nepopulárne veci a vždy to dokáže patrične zdôvodniť. Namiesto toho sledujeme nekonečné a nekončiace sa súboje o veciach, ktoré majú druhoradý význam a sú úplne zanedbateľné. Sledujeme človeka, ktorý je taký upchatý sám sebou, že nie je schopný vnímať žiadne nadosobné veci inak ako cez svoju vlastnú osobu, človeka, ktorý je sociálny a geopolitický autista, človeka, ktorý je v područí Pčolinského kliky a len pozerá, čo by zobchodoval a za koľko, a osobu, ktorá radšej zlikvidovala stranu, ak by nemala byť predsedníčka. Toto je hlavný politický výkon týchto štyroch ľudí v situácii, keď sú ľudia zneistení, ohrození a majú pochopiteľné a racionálne obavy o svoju budúcnosť. Namiesto skutočných riešení sa im od večera do rána neustále ponúka politický cirkus. Ako sa toto môže skončiť? Ak nepríde niekto mimo tohto zoskupenia a neponúkne Slovensku politickú nádej, tak sa to skončí výsledkom ako v roku 2012, keď mal Robert Fico sám 83 poslancov v parlamente.

Sme už v prvom štádiu autokratizácie

Vladimír Mečiar používal lož, Robert Fico používa špinavú lož, hovorí politologička a sociologička, profesorka Soňa Szomolányi. O slovenskej politike sa s ňou rozprávala Monika Tódová.

Štefan Hríb

Hosťom rozhovoru je novinár a šéfredaktor časopisu Týždeň Štefan Hríb. Rozprávali sme sa o tom, ako vníma súčasnú situáciu a je zjavné, že spokojný nie je. Vláda podľa neho nevie komunikovať a politici túto situáciu vnímajú ako hru. Čo mu prekáža najviac a čo si myslí o názorových potýčkách

Andrej Hryc

Výroba prepracovaných, elegantných, interiérových dverí na mieru s dovozom a montážou po  celom Slovensku.

Personálna agentúra NOVIDEA, s.r.o , Poprad pôsobiaca už od roku 1992 predovšetkým v okresoch Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš a Stará Ľubovňa.

Penzión Pieninka, Lesnica - PIENINY,
miesto v srdci Pieninského národného parku, kde môže celá vaša rodina pookriať.