Náhrada zuba alebo jeho časti
V JEDNOM SEDENÍ

- CEramic REconstruction - UNIKÁTNY SYSTÉM, vďaka ktorému, dokážeme vytvoriť
NÁHRADU ZUBA alebo jeho časti V JEDNOM SEDENÍ.

Je to to najlepšie, čo sa môžeme v modernej stomatológii ponúknuť. Nielenže ide o výrazne zefektívnenie práce,  ale aj samotný zákrok je nebolestivý, nakoľko máte počas celého výkonu aplikovanú lokálnu anestézu. Nemusíte mať žiaden strach.

 

ČO VIEME VYRIEŠIŤ VĎAKA CEREC-U?

  • Celokeramické korunky- na zuby, ktoré sú deštruované kazom, nespĺňajú Vaše estetické požiadavky alebo aj na mŕtve zuby, ktorým chýba korunková časť.
  • Inlay/ Onlay/ Overlay- namiesto veľkej amalgámovej, či fotokompozitnej výplne dokážeme vytvoriť keramickú náhradu, ktorej životnosť je omnoho vyššia ako pri bežných výplňových materiáloch
  • Fazety- na predné plôšky najčastejšie predných zubov.  Dokážeme zmeniť farbu, tvar , polohu či iné poškodenie zubov, po zbrúsení 0,5 mm hrúbky vytvoríme CERECom novú celokeramickú prednú plôšku zuba.
  • 3- 4 členné mostíky- bezkovové mostíky z lítium disilikátovej keramiky.

Aké sú výhody CEREC-u?

  1. celé ošetrenie prebieha V JEDNEJ NÁVŠTEVE
  2. ŽIADNE ODTLAČKY A ODTLAČKOVÉ HMOTY VO VAŠICH ÚSTACH
  3. MINIMÁLNA PREPARÁCIA / cerec chráni a podporuje vlastnú štruktúru zuba/
  4. PRESNOSŤ na 20 mikrónov
  5. žiaden kov vo Vašich ústach
  6. ŠPIČKOVÁ KVALITA keramických materiálov, DLHÁ ŽIVOTNOSŤ MATERIÁLU, BIOKOMPATIBILITA

 

Postup zákroku.

1. Po dôkladnom vyšetrení a  naplánovaní rekonštrukcie nasleduje aplikácia lokálnej anestézy a upravenie zuba ( odstránenie starých výplní).
3D skenerom zhotovíme digitálny odtlačok situácie v ústach.  Eliminujeme nepríjemné odtlačkové hmoty a lyžice ako to je v klasickom postupe.

CEREC - 3D skener zubov

2. Následne Cerec jednotka a 3D CAD CAM software spracujú sken vášho zubu do 3D digitalizovanej podoby. Vy len sedíte v kresle, sledujete obrazovku.

CEREC - 3D CAD CAM

3. Pomocou 3D softvéru navrhneme budúcu náhradu, ktorá je maximálne presná. Má dokonalý kontakt so susednými zubami.  Následne sa návrh rekonštrukcie odošle do frézovacej jednotky.

CEREC - frézovacia jednotka

4. Po vyfrézovaní sa rekonštrukcia vyskúša v ústach, môže sa dofarbiť, doleštiť, pre dosiahnutie dokonalej estetiky,  a následne sa adhezívnou technikou nalepí  do úst.

CEREC -ukážky keramických náhrad zubov

Nasleduje: NYSTAGMUS

Personálna agentúra NOVIDEA, s.r.o , Poprad pôsobiaca už od roku 1992 predovšetkým v okresoch Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš a Stará Ľubovňa.

Komplexné služby v oblasti starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. V zubných ambulanciách v Poprade a vo Svite sa venujeme hlavne konzervačnej, protetickej, chirurgickej a estetickej stomatológii, implantológii, parodontológii a dentálnej hygiene.

Penzión Pieninka, Lesnica - PIENINY,
miesto v srdci Pieninského národného parku, kde môže celá vaša rodina pookriať.