Linkbaiting - Budovanie spätných odkazov s rozumom

Linkbaiting je proces, ktorý ma rovnaký cieľ ako Linkbuilding, teda budovanie spätných odkazov, no s diametrálne odlišným prístupom. Linkbuilding je totiž aktívny proces no Linkbaiting naopak pasívny.

Pomocou Linkbaitingu spätné odkazy vznikajú úplne prirodzenou cestou na základe toho, že stránka je natoľko kvalitná, že ľudia sú ochotní sami na ňu odkazovať.
Pomocou linkbaitingu získavame odkazy ak stránka má:

  • kvalitný obsah
  • kontroverzný obsah
  • užitočný obsah
  • obsahuje tajné informácie
  • zaujímavé rozhovory
  • témy, o ktorých sa inde nerozpráva
  • vtipný obsah

Zjednodušene a s troškou humoru sa na rozdiel medzi Linkbaitingom a Linkbuildingom dá pozerať tak, že Linkbaiting - je zarábanie si hlavou, pretože je to málo práce, ale chce to dobrý nápad a zase naopak Linkbuilding už nemusí byť až tak veľa rozmýšľania i keď bez toho to tiež nejde, ale ide skôr o otrockú prácu vyrobiť čo najviac odkazov z iných stránok, teda zarábanie si rukami.

Obdobne ako pri Linkbuildingu skoro nikdy ale nenájdete túto službu samostatne u firiem, ktoré sa tomu venujú, ale nájdete ju skôr ako súčasť komplexnejšieho balíka ako napríklad "Internetový marketing", či SEO.

 

Tvorba a správa web stránok bežnej funkcionality a rozsahu, ale i tvorba a správa rozsiahlych portálov so špecifickou funkcionalitou na mieru podľa potreby zákazníka.
Internetový marketing,
poradenstvo.

Personálna agentúra NOVIDEA, s.r.o , Poprad pôsobiaca už od roku 1992 predovšetkým v okresoch Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš a Stará Ľubovňa.

Komplexné služby v oblasti starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. V zubných ambulanciách v Poprade a vo Svite sa venujeme hlavne konzervačnej, protetickej, chirurgickej a estetickej stomatológii, implantológii, parodontológii a dentálnej hygiene.