Výpočet termínu pôrodu

Termín pôrodu orientačne sa určuje pomocou dátumu prvého dňa poslednej menštruácie, ku ktorému sa pripočíta 280 dní.


Samozrejme toto je iba orientačné určenie termínu pôrodu. Pri určovaní presného termínu pôrodu u gynekológa z klinického pohľadu je veľmi dôležité i overenie či termín pôrodu súhlasí s veľkosťou plodu v danom gestačnom týždni tehotenstva. To sa najpresnejšie určuje v rámci I.trimestrálneho USG skríningu kde sa meria tzv. CRL - Crown Rump Length  (temeno-kostrčná vzdialenosť) či sedí s dátumom poslednej menštruácie.

Ak je odchýlka viac ako 7 dní tak termín pôrodu sa musí upravovať dľa USG nameranej CRL. Dôvodov prečo je to tak je viacero. Napríklad každá žena môže mať posunutú ovuláciu, ktorá nemusí byť presne v strede menštruačného cyklu. Ďalej  dĺžka menštruačného cyklu u žien je variabilná....

Vypočítajte si približne termínu pôrodu pomocou našej kalkulačky pre výpočet  termínu pôrodu. Zadajte do našj tehotenskej kalkulačky dátum prvého dňa vašej poslednej menštruácie a počkajte na výsledky.

MojGynekolog.sk

Presnejší termín pôrodu sa dozviete aj v Gynekologickej ambulancii Gyn-MK, s.r.o. Poprad

prvý deň poslednej menštruácie

Tvorba a správa web stránok bežnej funkcionality a rozsahu, ale i tvorba a správa rozsiahlych portálov so špecifickou funkcionalitou na mieru podľa potreby zákazníka.
Internetový marketing,
poradenstvo.

Komplexné služby v oblasti starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. V zubných ambulanciách v Poprade a vo Svite sa venujeme hlavne konzervačnej, protetickej, chirurgickej a estetickej stomatológii, implantológii, parodontológii a dentálnej hygiene.

Personálna agentúra NOVIDEA, s.r.o , Poprad pôsobiaca už od roku 1992 predovšetkým v okresoch Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš a Stará Ľubovňa.